– Spowolnienie jest spowodowane pewnymi zmianami projektowymi, które mają na celu poprawienie jakości obiektu – powiedziała rozgłośni Agnieszka Tomczak-Tuzińska, dyrektor marketingu Caelum Development. Zaprzeczyła także pogłoskom o strajku pracowników. Jak ustaliliśmy, kwestie modyfikacji projektowych zostały już rozwiązane. – Ekipa wróciła wiec na plac budowy. Od poniedziałku prace budowlane ruszą pełną parą – powiedział Bartosz Bujnowski, przedstawiciel Caelum Development. Dodał, że kilkudniowe wstrzymanie prac nie opóźni terminu oddania centrum do użytku.

Nova Park to druga po Galerii Askana inwestycja Caelum Development w Gorzowie Wielkopolskim. Galeria będzie miała powierzchnię całkowitą ok. 75 tys. mkw., przy czym powierzchnia najmu to 33 tys. mkw. W centrum powstanie 140 lokali handlowych oraz 14 restauracji i punktów gastronomicznych. W galerii Nova Park swoje sklepy otworzą m.in.: C&A, Avans, Empik, KappAhI. Podpisano również umowę z czterema lokalami gastronomicznymi, w tym z KFC oraz z restauracją Karczma i Akropolis Bistro, Cafe Club i Cafe Castellari. W Nova Park będzie także funkcjonowało centrum rozrywki MK Bowling.

Z projektami powstających aktualnie w Polsce obiektów handlowych będzie można zapoznać się podczas wrześniowych Targów Nieruchomości Handlowych, które odbędą się w ramach spotkania branży retail – Shopping Center Forum & Trade Fair 2011. Impreza odbędzie się w dniach 8-9 września w Warszawie.