Duńska marka Redgreen funkcjonuje od 1983 roku. Jest rozpoznawalna – zwłaszcza za sprawą charakterystycznego czerwono-zielonego logo – niemal we wszystkich krajach Europy. Do popularyzacji brandu przyczyniły się również marynistyczne inspiracje większości kolekcji Redgreen. Na ofertę składają się ubrania zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn – w takim wydaniu propozycja duńskiego producenta będzie dostępna w Centrum Handlowym Klif Gdynia.

Nieco młodsza jest Arqueonautas, która została wykreowana w 1994 roku. „Marka oferuje szeroki wybór dzianin, koszul, polo, kurtek, spodni, szortów i rozmaitych akcesoriów. Arqueonautas jest połączeniem sportowej inspiracji z ideą odzieży organicznej. Każdy produkt jest wytwarzany w Europie, wyłącznie z materiałów najwyższej jakości. Warto dodać, że marka za każdą zakupioną sztukę odzieży przekazuje 1 euro na ratowanie morskiego dziedzictwa ukrytego we wrakach statków na całym świecie” – czytamy w opisie Arqueonautas.

Wybór dziedziny, którą wspiera Arqueonautas nie jest przypadkowy. Pod taką nazwą działała niegdyś drużyna nurkowa poszukująca skarbów we wrakach statków. W jej skład wchodzili m.in. historycy, archeolodzy, konserwatorzy zabytków, którzy rozpowszechniali ideę ratowania tego typu obiektów.