Kompleks kinowy zajmuje ostatnie piętro galerii

Obydwie umowy dotyczą sprzedaży centrów handlowych będących jeszcze w stanie budowy. Galeria Twierdza w Zamościu zostanie otwarta w połowie maja. Kupiła ją spółka Rumex od dotychczasowego właściciela – E.F. Progress III, firmy należącej do Grupy Kapitałowej Rank Progress. „Strony zobowiązały się zawrzeć przyrzeczoną umowę sprzedaży nie później niż do końca lipca za kwotę ok. 48,223 mln euro netto, przy czym ostateczna cena sprzedaży może ulec zmianie w umowie przyrzeczonej po zakończeniu badania due diligence prowadzonego przez kupującego” – czytamy w komunikacie dewelopra.

Galeria Tęcza w Kaliszu będzie udostępniona dla klientów w październiku 2011 roku. Ale już na 30 grudnia ustalono datę realizacji przedwstępnej umowy sprzedaży, którą dziś podpisały z kolei E.F. Progress I Sp. z o.o. i Plantago Sp. z o.o. Kwota transakcji została ustalona na poziomie 39,8 mln euro netto.

Centrum Handlowe Galeria Twierdza w Zamościu dysponuje 31,5 tys. mkw. powierzchni całkowitej i parkingiem na 850 miejsc. Jest skomercjalizowana w 95 proc. W maju pojawią się w niej sklepy Media Markt, Marks & Spencer, H&M, Intermarche. Natomiast Galeria Tęcza ma 33, 5 tys. mkw. W obiekcie będą funkcjonować supermarket spożywczy, wielosalowe kino Cinema3D, centrum fitness i ponad 50 sieciowych butików.