Spółka realizuje kolejne projekty, nie tylko handlowe

Kompleks kinowy zajmuje ostatnie piętro Galerii Rumia. Mieści się tu pięć sal projekcyjnych, w których łącznie zamontowano 850 foteli. „Multikino jest wyposażone w nowoczesny system dźwiękowy (Dolby Digital) oraz projektory cyfrowe pozwalające na wyświetlanie filmów w technologii trójwymiarowej” – czytamy w oficjalnym komunikacie inwestora galerii, firmy Polimeni.
 
Otwarcie Multikina zostało zaplanowane na 20 kwietnia (godz. 11.30). W ceremonii przecięcia wstęgi swój udział zapowiedzieli już Vincent Polimeni, prezes zarządu Polimeni Int. oraz Elżbieta Rogala-Kończak, burmistrz Rumi.

Inwestor i zarządcy galerii już w miniony weekend, 16 kwietnia rozpoczęli intensywne działania promujące otwarcie. W centrum handlowym są rozdawane bilety na wybrane seanse w zamian za paragony za zakupy o wartości powyżej 50 zł. Natomiast hostessy i przebrani za gwiazdy filmowe aktorzy rozdają na terenie Galerii Rumia ulotki informacyjne.

Przedstawiciele Multikina na 29 kwietnia zapowiadają też całonocny pokaz filmów, tzw. „Noc Kina”. Do dyspozycji widzów zostaną w tym dniu oddane wszystkie sale, w których wyświetlane będą filmy najróżniejszych gatunków: od sensacyjnych, przez młodzieżowe aż po kobiece. Zapowiedziano też projekcje w technologii 3D.