Centrum zostanie ukończone w 2013 roku

Mayland RE podpisał z władzami Rzeszowa umowę, która umożliwia dalszą współpracę przy budowie obiektu. – Przygotowujemy wniosek o pozwolenie na budowę. Po uzyskaniu koniecznych dokumentów ruszymy z projektem. Data rozpoczęcia inwestycji zależy od wydania decyzji administracyjnych – powiedział Jarosław Więckowski, dyrektor ds. rozwoju Mayland RE.

Zakończona właśnie sprawa dotyczyła zamiany gruntów między deweloperem a władzami Rzeszowa. Pięć działek o powierzchni około 1 hektara, które przecinały teren przygotowany pod budowę centrum, nie należało do firmy, ale do miasta. W zamian za te grunty inwestor oddał teren o powierzchni  około 3,2 hektara oraz dopłacił 1,2 mln zł. – Władze Rzeszowa nie zgodziły się na zamianę wszystkich działek, o które wnioskowaliśmy. W związku z tym projekt Bella Doliny ulegnie drobnym modyfikacjom – powiedział Jarosław Więckowski. 

Bella Dolina powstanie w rejonie ul. Lubelskiej w dzielnicy Staromieście. Kompleks będzie miał ponad 90 tys. mkw. powierzchni sprzedaży. W jego skład wejdzie m.in. duży hipermarket spożywczy.

Łącznie w latach 2010–2013 w Rzeszowie pojawić się może 100–160 tys. mkw. nowej powierzchni handlowej. Zaawansowane prace trwają przy budowie Millenium Hall (Develop Investment), które otworzy się w październiku br. W trakcie realizacji jest także projekt firmy Star Europa – City Center. Kompleks Bella Dolina będzie gotowy w 2013 roku.