Factory Wrocław to druga lokalizacja Dajar Home & Garden w ramach sieci centrów outlet Factory. Pierwszy sklep tej firmy został otwarty w Poznaniu. 

Klienci mogą zakupić w nim m.in. zastawy stołowe francuskiej marki Luminarc, akcesoria kuchenne marki Ambition czy bajkową porcelanę Disney’a. Asortyment sklepu obejmuje także produkty do wyposażenia jadalni – marki Domotti oraz sprzęt pomagający w utrzymaniu porządku (Ever). W ofercie firmy Dajar Home & Garden znajdują się ponadto meble i akcesoria ogrodowe marki Pattio.

Fctory to centra outlet zarządzane przez firmę Neinver, hiszpańską grupę kapitałową koncentrującą swoją działalność na projektowaniu, promocji oraz zarządzaniu portfolio inwestycji w europejskim sektorze nieruchomości.

Neinver wprowadził koncepcję centrum outlet do Hiszpanii w 1996 roku, a na rynek polski w 2002 roku. Obecnie w Polsce działają trzy centra outlet Factory: Fctory Warszawa Ursus, Factory Wrocław i Factory Poznań, dysponujące 42,5 tys. mkw. łącznej powierzchni handlowej.

W styczniu informowaliśmy, że Neinver przymierza się do budowy kolejnego centrum outlet – Factory Annopol. Budowa ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. Będzie to drugi outlet hiszpańskiego dewelopera w Warszawie, a piąty w Polsce. Powierzchnia do wynajęcia w nowym centrum wyniesie ponad 14 tys. mkw., powstanie na niej 90 sklepów. Oprócz centrum na Białołęce, Neinver buduje w Polsce jeszcze trzy obiekty: Galerię Katowicką, Park Futura w Krakowie oraz centrum outlet w Szczecinie. Otwarcie obiektu zaplanowano na rok 2012.