Aktulanie centrum jest wynajęte w 62 proc.

Firma Futureal nabyła 50 proc. udziałów w projekcie Nova Park. Caleum Development wstrzymuje się z udzielaniem szczegółowych informacji dotyczących transakcji. – Współpraca z Futureal, jednym z największych deweloperów w Europie, jest potwierdzeniem siły projektu Nova Park i wyraźnym sygnałem dla rynku, świadczącym o atrakcyjności inwestycji – powiedział David Sharkey, właściciel Caelum Development.

– Nova Park to projekt w większości już skomercjalizowany. Mamy szczęście debiutować na polskim rynku współpracując z tak wiarygodnym i doświadczonym partnerem jak Caelum Development – dodał Gabor Futo, CEO Futureal.

Otwarcie centrum handlowego Nova Park jest planowane na I kwartał 2012 roku. Obecnie powierzchnia najmu jest skomercjalizowana w 62 proc. Wśród najemców znalazło się wiele marek nieobecnych dotąd na rynku gorzowskim, m.in.: H&M, MK Bowling, Intersport, SuperPharm, Smyk, Kappahl, Fielmann czy KFC. Ponadto umowy najmu podpisały sieci Piotr i Paweł, C&A, Triumph, Deichmann, Empik, CCC, Apart, Triumph, Wojas. 

Nova Park to druga po Galerii Askana inwestycja Caelum Development w Gorzowie Wielkopolskim. Galeria będzie miała powierzchnię całkowitą ok. 75 tys. mkw., przy czym powierzchnia GLA to ponad 32,4 tys. mkw. Docelowo w centrum znajdzie się 150 punktów handlowych i usługowych. Klienci będą mieli do dyspozycji 910 miejsc parkingowych. 

Generalnym wykonawcą jest konsorcjum Warbud oraz Mercury Engineering.