Klienci, którzy dokonają zakupów w krakowskim centrum w dniach od 18 do 23 kwietnia, mogą liczyć na upominki. Będą one wydawane w punkcie promocyjnym za okazaniem paragonu. W zależności od wydanej kwoty do zdobycia są czekoladowe życzenia lub koszyk wielkanocnych smakołyków.

Akcji „Święta naturalnie” towarzyszą także dwie wystawy. Pierwsza z nich to ekspozycja Fundacji Partnerstwo dla Środowiska. Wystawa rozpoczęła się 14 kwietnia i przedstawia relację z Międzynarodowego Rajdu Rowerowego "Odsiecz Wiednia na rowerze", który odbył sie w 2008 roku z okazji IV Międzynarodowego Tygodnia Turystyki Rowerowej i 325 rocznicy odsieczy wiedeńskiej. Celem projektu jest promocja turystyki rowerowej jako formy turystyki zrównoważonej oraz promocja aktywnego i zdrowego stylu życia.

Kolejna ekspozycja została  zorganizowana w ramach projektu  „Czysty Kraków – Lepsze  Życie – podnoszenie świadomości oraz wiedzy mieszkańców w zakresie ochrony środowiska i gospodarki odpadami”. Projekt jest realizowany przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie. Wystawa jest kontynuacją rozpoczętych działań edukacyjnych w zakresie gospodarki odpadami i czystości w Krakowie, a jej celem – uwrażliwienie mieszkańców na ekologię miasta oraz na fakt, że od każdego z nas zależy stan środowiska. Jednym z głównych elementów wystawy będą przeźroczyste kule prezentujące trójwymiarowe eksponaty. Przedstawiają one etapy przetwarzania butelki plastikowej oraz możliwości zagospodarowania surowców w porównaniu do odpadów na składowisku.

Poprzez uczestnictwo w tego typu projektach Kraków Plaza chce przyczynić się do propagowania ekologicznego stylu życia oraz przypomnieć, że o otaczające nas środowisko warto dbać codziennie, a nie tylko sporadycznie.