Nowa restauracja Burger King to wolnostojący lokal o powierzchni 290 mkw., dysponujący 97 miejscami siedzącymi. – Restauracja uzupełnia ofertę gastronomiczną Parku Handlowego Bielany. Rozwiązanie Drive Thru z pewnością spodoba się naszym zmotoryzowanym klientom – powiedziała Ewa Kolondra dyrektor centrum.

Burger King to światowa sieć restauracji szybkiej obsługi, serwująca burgery grillowane na ogniu. Pierwszy obiekt otwarto w 1953 r. w Miami, na Florydzie. Dziś sieć obejmuje 12 tysięcy restauracji w ponad 73 krajach na całym świecie.

Marką Burger King w Polsce zarządza AmRest Holdings. Firma ta zarządza także markami: Pizza Hut i Rodeo Drive w segmencie casual dining oraz KFC, Starbucks i Freshpoint w Europie Środkowo-Wschodniej i Wschodniej. W Stanach Zjednoczonych AmRest posiada także sieć restauracji Applebee’s.

Park Handlowy Bielany to największe centrum handlowe na Dolnym Śląsku. Oferuje asortyment wnętrzarski i modowy. Wśród oferowanych produktów znajdują się meble i artykuły wyposażenia wnętrz, jak również odziez i obuwie. Na terenie obiektu funkcjonują także punkty usługowe, drogerie, apteka, delikatesy Alma i hipermarket Tesco. PH Bielany zlokalizowany jest przy południowej granicy Wrocławia w Bielanach Wrocławskich w gminie Kobierzyce. Do dyspozycji zmotoryzowanych klientów są 4 tysiące bezpłatnych miejsc parkingowych. Do Parku można też dojechać komunikacją miejską.