– Do tej pory jedyną okazją do spotkania się branży developerskiej z wynajmującymi były międzynarodowe targi MAPIC odbywające się w Cannes.  – mówi Anna Klinowska, dyrektor rozwoju sklepów Komfort SA. – Teraz alternatywą dla nich są Targi Shopping Center Forum & Trade Fair odbędą się 8-9 września w warszawskim hotelu Hilton, gdzie zorganizowana zostanie przestrzeń dla ponad czterdziestu wystawców. Mimo wielu zmian, nie zabraknie jednak stałych elementów jak prelekcje i panele dyskusyjne. Toczyć się one będą w gronie najważniejszych spośród inwestujących na naszym rynku deweloperów.

– Konferencja powinna być miejscem spotkania nie tylko developerów z wynajmującymi, ale też z przedstawicielami samorządów lokalnych – mówi Klinowska. – W dużej mierze od nich zależy czy dany region lub miasto są postrzegane jako atrakcyjne miejsce do inwestycji. Miejscowości, które mają wsparcie władz lokalnych i spójną koncepcję rozwoju i promocji, są automatycznie chętniej wybierane do prowadzenia biznesu – dodaje.

Organizatorzy SCF&TF chcą w tym roku położyć spory nacisk właśnie na tą kwestię. Ale debaty toczyć będą się również wokół tematu skutecznego marketingu, problemów finansowanie centrów handlowych, czy trudnych relacji najemca-zarządzający.