Sklep Lindexu został ulokowany na poziomie +1. Będzie jednym z największych w galerii – zajmie powierzchnię ponad 600 mkw.

Lindex jest szwedzką siecią odzieżową, do niedawna niedostępną na polskim rynku. Firma ma obecnie około 430 sklepów w Szwecji, Norwegii i Finlandii, a także w Czechach, Rosji, Estonii, na Słowacji, Litwie, Łotwie oraz Bliskim Wschodzie. Od niedawna jest tez obecny w Polsce, w wałbryzskiej Galerii Victoria.

W maju w Agorze Bytom otwarty zostanie drugi polski sklep tej marki. – Jesteśmy dumni z tego, że na lokalizację kolejnego sklepu Szwedzi wybrali właśnie naszą galerię. Dla nas oznacza to wzbogacenie oferty o oryginalne i unikatowe na Śląsku produkty, które z pewnością zainteresują naszych klientów – mówi Mirosław Cechowski, dyrektor Agory Bytom.

Pojawienie się sieci Lindex w Agorze Bytom ma jeszcze dodatkowe znaczenie. Centrum handlowe wybudowano według projektu duńsko-norweskiej grupy firm Braaten+Pedersen oraz Borgestad. – Cieszy fakt, że skandynawska inwestycja przyciąga do Polski kolejne skandynawskie firmy – dodaje Mirosław Cechowski.

Centrum handlowe Agora Bytom zostało otwarte w połowie listopada 2010 roku. W pierwszym tygodniu galerię odwiedziło 230 tysięcy osób. Pięciokondygnacyjny obiekt o powierzchni 57 tys. mkw. łączy w sobie funkcję handlową, rozrywkową i kulturalną. Wśród najemców galerii znajdują się m.in.: 5.10.15, Big Star, Camaieu, CCC, C&A, H&M, Home&You, Orsay, Pretty One, Reserved, Solar, Martes Sport, Sunset Suits i Top Secret, a także delikatesy Społem PSS Bytom oraz RTV Euro AGD.