„Powierzchnia handlowa Bella Doliny będzie zorganizowana wokół czterech stref tematycznych: codzienne zakupy (artykuły spożywcze, usługi), wyposażenie domu, moda i akcesoria, rozrywka oraz wypoczynek (sport, fitness, multimedia, kino, bary, restauracje)” – czytamy w komunikacie prasowym firmy Mayland. Galeria zaoferuje także klientom największy w regionie hipermarket oraz duży sklep sklep typu „do it yourself”.

Według szacunków inwestora w zasięgu Bella Doliny znajdzie się 730 tys. potencjalnych klientów, a rocznie centrum i park handlowy będzie odwiedzać ponad 5 milionów klientów.

Bella Dolina powstanie w rejonie ul. Lubelskiej w dzielnicy Staromieście, w połowie drogi pomiędzy centrum Rzeszowa a lotniskiem w Jasionce. W pobliżu będzie przebiegać obwodnica miasta i autostrada A4. Wokół kompleksu planowana jest dzielnica mieszkaniowa, a w sąsiedztwie rozbudowuje się park technologiczny. Kompleks będzie miał ponad 90 tys. mkw. powierzchni sprzedaży. Otwarcie obiektu zaplanowano na 2013 rok.

Deweloperem i inwestorem centrum jest francuska firma Mayland, która specjalizuje się w budowie regionalnych centrów handlowych. Firma powstała w 2006 roku, a dwa lata później oddała do użytku trzy centra handlowe: Karolinkę w Opolu, Pogorię w Dąbrowie oraz Jantara w Słupsku. Obecnie spółka planuje realizację pięciu nowych projektów o łącznej powierzchni 240 tys. mkw.