Galeria handlowa powstanie na trzech kondygnacjach

Inwestycja, znana do tej pory jako Resovia Park, ma powstać przy stadionie klubu piłkarskiego Resovia, pomiędzy ulicami Wyspiańskiego i Witosa. Kompleks będą tworzyć: galeria handlowa oraz hotel. Część komercyjna obiektu zostanie usytuowana na trzech kondygnacjach.

Poziom zero będzie działał market budowlany, market spożywyczy oraz pasaż handlowy z modułami na wynajem. Na pierwszym piętrze pojawią się sklepy, w tym: salon sportowy, RTV/AGD oraz food court, który zajmie centralną część budynku. Na tym samym poziomie od strony ul. Witosa będzie funkcjonował skatepark, lodowisko syntetyczne oraz klub fitness. Zespół kinowy z miejscami dla 1000 osób powstanie we wschodnim pasie galerii. Tam mieścić się będzie także dyskoteka i centrum konferencyjne o powierzchni 2,1 tys. mkw. Drugie piętro zostanie zagospodarowane również pod lokale handlowe oraz strefę gastronomiczną. W centralnej części będzie znajdować się przeszkolone patio.

Powierzchnia GLA całego kompleksu wyniesie 43,2 tys. mkw. W centrum znajdzie się 1335 miejsc postojowych.

Budowa obiektu ruszy, kiedy Cywilno Wojskowy Klub Sportowy Resovia, odkupi od miasta część działek, które są potrzebne do realizacji inwestycji i zawiąże spółkę z inwestorem. Kompleks sfinansuje prywatny inwestor, który ogłosi także konkurs na nową nazwę obiektu. Obecnie używana – Res-Vita jest nazwą roboczą.