Otwarcie restauracji nastąpiło 4 kwietnia. Lokal ma 16 mkw. i znajduje się bezpośrednio przy zabytkowej XIX-wiecznej wieży ciśnień, która obecnie pełni funkcję wieży widokowej.

Zielona Wyspa to świat zdrowego odżywiania. Restauracja oferuje różne rodzaje sałatek, ciepłe sandwicze i koktajle owocowe. W lokalu będzie można spróbować nowych smaków skomponowanych tylko na bazie świeżych produktów.

Galeria Askana ma 55 tys. mkw. powierzchni całkowitej, w tym 18 tys. mkw. powierzchni GLA. W centrum znajduje się: 114 butików, 10 kawiarni, restauracji i barów. C&A, Promod, Reserved, Solar, delikatesy Bomi, multiplex Helios z salami na 1200 osób – to tylko niektóre z marek znajdujących się w Galerii Askana, a które nie mają innych lokalizacji w promieniu 100 km od tego centrum.

Caelum Development to irlandzka grupa kapitałowa z siedzibą główną w Warszawie, utworzona w 2002 roku przez grupę prywatnych irlandzkich inwestorów z ponad 10-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości. Caelum operuje na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, głównie w Polsce a także na terenie Rumunii. W portfolio inwestycji Caelum znajdują się m.in.: Galeria Askana (Gorzów Wielkopolski), Galeria Młyńska (Racibórz), Wratislavia Center (Wrocław), Galeria Wisła (Płock). Największymi realizowanym przez zespół Caelum Development projektami są wielofunkcyjny kompleks handlowo – rozrywkowy ParkLake Plaza w Bukareszcie, Rumunii (o powierzchni całkowitej 330 tys. mkw) oraz NoVa Park w Gorzowie Wielkopolskim o pow. całkowitej 75 tys. mkw.