– Futureal dołączył do projektu Nova Park jako inwestor finansowy. Firma będzie także współdeweloperem obiektu – powiedziała w rozmowie z Retailnet.pl Agnieszka Tomczak-Tuzińska, dyrektor marketingu Caelum Development.

Przypomnijmy, że węgierski deweloper Futureal ma 50 proc. udziałów w projekcie.

Otwarcie centrum handlowego Nova Park jest planowane na I kwartał 2012 roku. Obecnie powierzchnia najmu jest skomercjalizowana w 62 proc. Wśród najemców znalazło się wiele marek nieobecnych dotąd na rynku gorzowskim, m.in.: H&M, MK Bowling, Intersport, SuperPharm, Smyk, Kappahl, Fielmann czy KFC. Ponadto umowy najmu podpisały sieci Piotr i Paweł, C&A, Triumph, Deichmann, Empik, CCC, Apart, Triumph, Wojas.

Nova Park to druga po Galerii Askana inwestycja Caelum Development w Gorzowie Wielkopolskim. Galeria będzie miała powierzchnię całkowitą ok. 75 tys. mkw., przy czym powierzchnia GLA to ponad 32,4 tys. mkw. Docelowo w centrum znajdzie się 150 punktów handlowych i usługowych. Klienci będą mieli do dyspozycji 910 miejsc parkingowych.

Generalnym wykonawcą jest konsorcjum Warbud oraz Mercury Engineering.

Caelum Development to irlandzka grupa kapitałowa z siedzibą główną w Warszawie, utworzona w 2002 roku przez grupę prywatnych irlandzkich inwestorów z ponad 10-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości. Caelum operuje na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, głównie w Polsce a także na terenie Rumunii. W portfolio inwestycji Caelum znajdują się m.in.: Galeria Askana (Gorzów Wielkopolski), Galeria Młyńska (Racibórz), Wratislavia Center (Wrocław), Galeria Wisła (Płock).