Marta Sikora-Drozda ukończyła Filologię Angielską na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz studia o kierunku Marketing i Zarządzanie. Od 2003 roku posiada licencję agenta nieruchomości. Ukończyła także kurs CCIM. Wcześniej pracowała jako kierownik regionalny ds. nabywania nieruchomości w Tesco Poland oraz Senior Manager ds. nabywania nieruchomości w Orco Property Group. Współpracowała również z Rutterford Ltd jako niezależny konsultant oraz była właścicielką firmy konsultingowej MSD Property Consulting.

King Sturge jest jedną z największych niezależnych firm doradczych działających na rynku nieruchomości w Europie. Firma posiada 42 biura w 14 krajach starego kontynentu. Na świecie zatrudnia przeszło 3800 pracowników w 215 własnych i stowarzyszonych biurach w 47 państwach.

Sieć obejmuje główne ośrodki handlowe w Wielkiej Brytanii oraz najważniejsze miasta Europy. Spółka posiada również firmy stowarzyszone w Australii, Indonezji, Malezji i Nowej Zelandii oraz partnerów handlowych w Ameryce Północnej, Środkowej i Południowej, którzy działają poprzez King Sturge CORFAC International oraz ChainLinks Retail Advisors.

King Sturge jest obecna również na Środkowym Wschodzie, gdzie posiada biuro w Dubaju, koncentrując swoją działalność na obszarze państw wchodzących w skład Rady Współpracy Zatoki: Arabii Saudyjskiej, Bahrajnu, Kuwejtu, Kataru, Omanu oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich.