SCF&TF będzie okazją poznania inwestycji w mniejszych miastach

W tej opinii nie jestem odosobniona. Podobnego zdania są członkowie i osoby współpracujące z Polskim Stowarzyszeniem Najemców Powierzchni Handlowych, z którymi na temat pomysłu nowej formuły SCF&TF rozmawialiśmy już wcześniej. Jak się okazuje łączny budżet wyjazdu ma MAPIC (ceny wejściówek, koszty dojazdu i pobytu) pozwala firmom wydelegować jedną, maksymalnie dwie osoby. W związku z tym do Francji jedzie zwykle prezes firmy, a nie pracownicy odpowiedzialni za poszukiwanie lokalizacji dla nowych sklepów.

Koszty wystawienia się na MAPIC są również barierą dla wielu mniejszych deweloperów z Polski, którzy teraz będą mieli możliwość zaprezentowania swojej oferty wynajmującym z naszego rynku.
Możliwość zaoszczędzenia kilku tysięcy euro to nie lada korzyść, zwłaszcza gdy te same kontakty można będzie nawiązać w Warszawie.

Konferencja powinna jednak stać się miejscem spotkania nie tylko deweloperów z wynajmującymi, ale też z przedstawicielami samorządów lokalnych. W dużej mierze od nich właśnie zależy, czy dany region lub miasto jest postrzegane jako atrakcyjne dla inwestycji. Miejscowości, które mają wsparcie władz lokalnych i spójną koncepcję rozwoju czy promocji, są chętniej wybierane jako miejsca do prowadzenia biznesu.

Spodziewam się też, że SCF&TF stworzy okazję do rozmowy pomiędzy dużymi agencjami pośredniczącymi w najmie a deweloperami operującymi w mniejszych miejscowościach, gdyż o wielu dobrych lokalizacjach wynajmujący dowiaduje się tylko przypadkiem.