Atrium nabyła działkę od spółki Apator SA za 36 mln zł. Transakcja jest częścią ogłoszonej przez spółkę strategii poszukiwania możliwości ulepszenia swojego portfela dochodów w drodze rozbudowy lub przebudowy istniejących aktywów.

Planowo transakcja powinna zostać zamknięta w III kw. bieżącego roku, a rozpoczęcie budowy ma nastąpić po około 12 miesiącach.

– Polska pozostaje jednym z naszych kluczowych celów geograficznych w regionie, a planowana rozbudowa w jeszcze większym stopniu ugruntuje pozycję Centrum Copernicus jako dominującego obiektu w okolicy. Chciałabym jak najszybciej sfinalizować transakcję, abyśmy zaraz potem mogli rozpocząć prace projektowe i budowlane – powiedziała Rachel Lavine, dyrektor generalna Atrium.

Centrum handlowe Copernicus powiększy się o 24 tys. mkw., w tym o około 19 tys. mkw. powierzchni najmu brutto oraz 5 tys. mkw. przestrzeni publicznej, a także nowy wielopoziomowy parking na ponad 1000 miejsc. W wyniku rozbudowy łączna powierzchnia najmu brutto w galerii Copernicus wyniesie 55 tys. mkw. Dobudowana część zostanie wyposażona w nowe wejście.

Obecnie Copernicus dysponuje 30,2 tys. mkw. powierzchni najmu brutto, w którym głównym najemcą jest hipermarket Real o powierzchni 11,3 tys. mkw. oraz kręgielnia. W 2010 roku obiekt wygenerował łączny dochód z najmu lokali w wysokości 5,7 mln euro.