Property Manager musi dbać o relacje na linii najemca-zarządca

Real Polska negocjuje warunki najmu ze firmą Galeria Narew, która jest spółką celową do realizacji projektu centrum handlowego Galeria Łomżyńska. Oprócz hipermarketu w obiekcie pojawi się także market „Dom i ogród” Castorama.

Nowa inwestycja jest położona pomiędzy ulicami Wojska Polskiego i Poznańską – w miejscu hal po zakładach bawełnianych. Centrum będzie miało 40 tys. mkw. GLA. Znajdzie się w nim 120 sklepów oraz kino. Inwestor posiada prawomocne pozwolenie na budowę obiektu oraz układu drogowego.
Za komercjalizację Galerii Łomżyńskiej odpowiada firma doradcza DTZ.

Przypomnijmy, ze plany budowy Galerii Łomżyńskiej są znane od dawna. Spółka Galeria Narew początkowo zapowiadała, że prace przy realizacji obiektu rozpoczną się wiosną zeszłego roku. Następnie termin ten przesunięto na październik 2010 roku.

Galeria Łomżyńska nie jest jedynym projektem realizowanym w mieście. Na lato tego roku firma Echo Investment zapowiedziała przystąpienie do budowy Galerii Veneda, która powstanie na działce u zbiegu ulic Zawadzkiej i Sikorskiego. Aktualnie kielecki deweloper czeka na uprawomocnienie się pozwolenia na budowę. Operatorem spożywczym w centrum ma być hipermarket Tesco.

Jeżeli zapowiedzi obu inwestorów sprawdzą się, budowy centrów ruszą niemal równocześnie.