Obecnie Jula działa na terenie Szwecji, gdzie posiada 32 sklepy, i Norwegii – 10 sklepów. Polska to kolejny etap ekspansji tej sieci. Nowe otwarcia to efekt umowy podpisanej przez Inter Ikea Centre Group Polska ze szwedzkim detalistą. Jula AB jest zainteresowana lokalami o powierzchni około 3 tys. mkw. a trzy pierwsze sklepy w Polsce zostaną przejęte od firmy Electro World.

Firmą Jula Poland będą zarządzać prezes Per-Eric Frost oraz country manager – Daniel Adamiuk.

W sklepach sieci Jula można znaleźć przybory i narzędzia niezbędne podczas remontu domu i prac w ogrodzie, przeznaczone zarówno dla amatorów, jak i specjalistów. W asortymencie są także produkty do wyposażenia domu, ogrodu czy garażu, artykuły biurowe i sportowe, szeroki wybór odzieży roboczej oraz sprzęt elektroniczny i małe AGD.

– Takie zróżnicowanie asortymentu w jednym sklepie jest unikatowe na polskim rynku i czyni naszą ofertę  atrakcyjną. Jesteśmy przekonani, że spotka się ona z uznaniem konsumentów. Od samego początku będziemy też chcieli zapewnić klientów o znakomitej jakości naszych artykułów oraz zaproponować im niestandardowe formy promocji – dodaje Daniel Adamiuk.

Aktualnie prowadzona jest rekrutacja na kluczowe stanowiska firmy w Warszawie m.in. na dyrektorów sklepów. W każdym z otwieranych sklepów zatrudnienie znajdzie około 40 osób.

Jula AB to firma rodzinna z siedzibą w miasteczku Skara w środkowej Szwecji. Została założona w 1979 roku. Obecnie zatrudnia około 1,3 tys. pracowników. Dysponuje jednym z największych w Szwecji magazynów wysokiego składowania o powierzchni ponad 100 tys. mkw.