– Rzeczywiście takie wnioski wpłynęły do Urzędu Miasta. Z informacji, które posiadamy wynika, że na obu działkach mają powstać wielkopowierzchniowe obiekty handlowe – potwierdził w rozmowie z Retailnet.pl Krzysztof Urbański, rzecznik prezydenta miasta.

Chodzi m.in. o teren przy ulicy Kwiatkowskiego, na której powstanie inwestycjia firmy PA Nova. W tej sprawie deweloper otrzymał już decyzję środowiskową. Druga działka – przy ul. Powstańców Warszawy – również czeka na zmianę planu zagospodarowania przestrzennego. Wniosek złożyła firma Kullar Group. Nieoficjalnie mówi się, że galeria planowana w tym miejscu może mieć nawet 40 tys. mkw. Byłby to największy projekt handlowy w mieście. Na razie szczegóły projektów nie są znane. Nie wiadomo także, kiedy rozpcznie się realizacja inwestycji. – Nowy plan zagospodarowania przestrzennego zostanie wprowadzony najwcześniej za kilkanaście miesięcy – dodaje Krzysztof Urbański.

W Mielcu obecnie działają: Galeria Smoczka oraz Galeria Viva (inwestor Green Park). 6 kwietnia nastąpiło także otwarcie inwestycji Grupy IVS – Galerii Aura, która jest aktualnie największym obiektem handlowym w mieście. Ten kompleks handlowo-usługowy zajmuje powierzchnię 2,9 mkw., w tym 2,4 tys. mkw. jest przeznaczonych pod wynajem. Centrum dysponuje 50 bezpłatnymi miejscami parkingowymi.