Galeria ma 20 tys. mkw. powierzchni całkowitej

Wartość zawartej umowy to 105,78 mln zł.

W styczniu br. inwestor centrum otrzymał prawomocne pozwolenia na budowę galerii w Bełchatowie oraz inne wymagane dokumenty: decyzję uwarunkowań środowiskowych oraz projekt architektoniczno-budowlany.

Galeria Bawełnianka powstanie na terenie dawnych Bełchatowskich Zakładów Przemysłu Bawełnianego pomiędzy ulicami: Sienkiewicza, Krótką, Bawełnianą i Pabianicką. Powierzchnia całkowita centrum to 35 tys. mkw., a powierzchnia handlowa – 23 tys. mkw. W obiekcie powstanie ponad 100 butików i lokali usługowych. W galerii zaplanowano także otwarcie 6-salowego kina na 1,4 tys. miejsc oraz klubu fitness. Obiekt będzie dysponował 700 miejscami parkingowymi. Szacuje się, że w trakcie prac nad realizacją inwestycji zatrudnionych zostanie blisko 3 tys. pracowników, a po zakończeniu budowy, dzięki galerii pracę znajdzie ok. 1,5 tys. osób.

Projekt inwestycji przygotowała firma Pallado i Skupin Architekci, mająca na koncie wiele ciekawych projektów w całym kraju, m.in. Plaza w Rybniku i Sosnowcu, CH Dąbrówka w Katowicach oraz Palmiarnię Miejską w Gliwicach.

Powołana do realizacja galerii spółka Bawełnianka posiada całkowicie polski kapitał.

Za komercjalizację odpowiada firma Cushman & Wakefield.