– Umowa jest częścią procesu rekomercjalizacji centrum, który niedawno rozpoczęliśmy. Cieszy nas, że już pierwszy tak znaczący najemca, jak H&M zaufał nam i związał z nami swoje plany biznesowe na kolejne lata – komentuje Agnieszka Mielcarz, dyrektor CH Forum.

W ofercie sklepu H&M w Gliwicach znajdują się linie dla kobiet, mężczyzn, dzieci oraz dla młodzieży. Szwedzka firma jest jednym z największych producentów odzieżowych na świecie. Marka jest obecna w 40 krajach. W Polsce pod szyldem marki działa 77 sklepów. W całym kraju – w salonach oraz centrum dystrybucyjnym – H&M zatrudnia blisko 5 tys. osób.

Centrum handlowe Forum jest pierwszym wielkopowierzchniowym obiektem handlowym w Gliwicach, zlokalizowanym w samym centrum miasta. Właścicielem obiektu jest niemiecki fundusz inwestycyjny DEKA Immobilien GmbH. W obiekcie funkcjonuje 140 sklepów, w tym marki, które po raz pierwszy zagościły w mieście: Zara, H&M, Cropp Town, Home&You, Almi Decor, a także jedyny multipleks w Gliwicach – Cinema City.

Forum Gliwice odnotowało w ostatnim kwartale 2010 roku wzrost obrotów oraz odwiedzalności. Wskaźniki wzrosły odpowiednio o niemal 10 i 16 proc. W tym czasie galerię odwiedziło 300 tys. więcej klientów (+ 15,84 proc.) wydając 5 mln zł więcej (+ 9,94 zł) niż w tożsamym okresie roku 2009.