Pochodząca ze Szwecji firma Viametrics projektuje, produkuje i dostarcza system liczenia klientów Viametrics Entrance. Działa w 30 krajach Europy oraz w USA i obsługuje ponad 3,5 tys. klientów, a przez punkty liczenia Viametrics przechodzi do 10 mln odwiedzających dziennie. Od połowy 2010 roku oferta firmy dostępna jest również na polskim rynku. Premierowy system zainstalowano w Galerii Victoria w Wałbrzychu, którą w weekend otwarcia odwiedziło ponad 100 tys. osób.

Firma samodzielnie projektuje i produkuje wszystkie elementy swojego systemu, poczynając od czujników, poprzez moduły sterujące i komunikacyjne działające w oparciu o GSM, na analitycznym oprogramowaniu serwerowym i webowym (ViaWeb) kończąc. Przedsiębiorstwo zajmuje się wyłącznie liczeniem klientów i finansuje własne laboratorium badawcze, aby tworzyć zupełnie nowe trendy w tym segmencie rynku. – Obecność na Shopping Center Forum daje możliwość spotkania osób decyzyjnych oraz nawiązania współpracy biznesowej, którą następnie kontynuujemy – powiedział Mateusz Mikołaj Rolewski, CEO Viametrics Polska.

Shopping Center Forum & Trade Fair to największe spotkanie branży. Podczas trwających dwa dni targów deweloperów będzie można zapoznać się z najnowszymi projektami oraz ofertą firm świadczących usługi dla branży retail. Spotkanie będzie okazją, aby rozpocząć współpracę biznesową z nowymi partnerami. To ważna impreza dla wszystkich uczestników tego rynku, ponieważ wśród gości wydarzenia pojawią się przedstawiciele najemców, inwestorów i deweloperów, władz lokalnych oraz specjaliści branży nieruchomości handlowych.