Shopping Center Forum & Trade Fair to pierwsza i największa konferencja i targi branży rynku centrów handlowych w Polsce. Wydarzenie w jednym miejscu skupi najważniejsze osoby reprezentujące deweloperów, najemców, zarządców, firmy doradcze i usługowe.

Podobnie uważa Katarzyna Kamińska-Nobis, członek komisji rewizyjnej Polskiego Stowarzyszenia Najemców Powierzchni Handlowych, która powiedziała: „Dotychczas brakowało u nas imprezy, gdzie deweloperzy i agencje komercjalizujące mogłyby w jednym miejscu zaprezentować swoje projekty w tak dużej grupie najemców i to w ciągu dwóch dni. Wiele korzyści z tego typu imprezy będą mieli również najemcy, którzy oprócz kilku lub kilkunastu spotkań z interesującymi ich projektami, otrzymają szansę pokazania swojego konceptu handlowego (zwłaszcza nowego) w szerszym zakresie. Na pewno będziemy ich do tego zachęcać.”

Uczestnicy, którzy już zgłosili swój udział w konferencji podkreślają, że decyzję podjęli uwzględniając fakt, że spotkanie odbędzie się w Warszawie, co zdecydowanie ogranicza koszty związane z obecnością. Dotyczy to zwłaszcza mniejszych firm i agencji, które dzięki temu mają możliwość pokazania swojej oferty i zainteresowania nią potencjalnych partnerów biznesowych.