Centrum zwiększy powierzchnię GLA do 62 tys. mkw.

Firma zakłada, że proces administracyjny zakończy się w czerwcu 2011 roku. Niedługo po otrzymaniu decyzji, na przełomie czerwca i lipca, rozpoczną się prace przygotowawcze. Teren przy obiekcie zostanie uporządkowany i nastąpi tzw. przekładka sieci ciepłowniczej. Rozpoczęcie faktycznej budowy nowej części Echo Investment zaplanowało na wrzesień. Nowa część zostanie oddana do użytku jesienią przyszłego roku. Dzięki inwestycji Pasaż Grunwaldzki zwiększy powierzchnię GLA z 50 do ponad 62 tys. mkw.

Centrum handlowo-rozrywkowe Pasaż Grunwaldzki powstało we Wrocławiu cztery lata temu. W czterokondygnacyjnym obiekcie o powierzchni całkowitej 130 tys. mkw. mieści się ponad 200 punktów handlowych, usługowych i gastronomicznych, reprezentujących znane marki polskie i zagraniczne. Dodatkowo dla zmotoryzowanych klientów dostępny jest parking na 1400 miejsc. Oprócz oferty handlowej, Pasaż Grunwaldzki proponuje szereg akcji, wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. Mieści się w nim również 11-salowe Multikino.

Firma Echo Investment oprócz rozbudowy Pasażu Grunwaldzkiego ma w planach także powiększenie centrum handlowego Galaxy w Szczecinie. W tym celu kupiła od spółki Orbis teren sąsiadujący z obiektem. Na ukończeniu jest także nowa część Galerii Echo w Kielcach.