Galeria Batory w Giżycku ma zostać otwarta najwcześniej na wiosnę przyszłego roku. Powstanie przy ulicy Warszawskiej, jednej z głównych trakcji miasta w województwie warmińsko-mazurskim. Aktualnie mieści się tam budynek o charakterze handlowo-usługowym o powierzchni około 3 tys. metrów kwadratowych.

„Batory Giżycko zapowiada przebudowę obiektu, tym samym wprowadzenie nowego standardu powierzchni handlowych w mieście” – czytamy w komunikacie spółki. Powodzenie przedsięwzięciu ma zapewnić między innymi lokalizacja – galeria handlowa powstanie na początku jednej z planowanych w Giżycku inwestycji, czyli Eco Mariny (największy na Mazurach nowoczesny port pasażerski nad jeziorem Niegocin, posiadający 138 miejsc do cumowania). Inwestycja ta z pewnością przyciągnie zarówno okolicznych mieszkańców, jak i – zwłaszcza w sezonie letnim – turystów z całej Polski.

Za stworzenie galerii odpowiada Batory Giżycko sp. z o.o. Firma, podobnie jak Centrum Handlowe Batory SA (właściciel Centrum Handlowego Batory w Gdyni) oraz Batory Development sp. z o.o. (właściciel Parku Handlowego Batory w Bydgoszczy), wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Pomorze Inwestment, która działa na rynku nieruchomości od roku 2004.