Trwa komercjalizacja galerii w Szczecinku

Prace budowlane przy Galerii Gryf szybko postępują. Budynek już niebawem zostanie oddany w stanie surowym, a prace przeniosą się do wnętrza obiektu. W lipcu i sierpniu najemcy będą mogli przystąpić do adaptacji odebranych lokali. Cały projekt zostanie sfinalizowany w czwartym kwartale 2011 roku.

W galerii pojawi się 16 lokali handlowych i 10 biurowych przeznaczonych na wynajem. Już teraz wiadomo, że operatorem spożywczym będzie Lidl. Obecnie wynajęte jest 36 proc. galerii.

– Nadal trwają rozmowy z takimi sieciami jak Empik, Avans, Vobis. W grę wchodzą również sieci gastronomiczne i banki – mówi Rafał Szyłański, prezes zarządu Resco International, spółki nadzorującej komercjalizację.

W części biurowej znajdą się m.in. firmy świadczące usługi księgowe i rachunkowe oraz szkoła języków obcych. Część pomieszczeń będzie wynajmowana jako sale szkoleniowe i konferencyjne.

Resco jest firmą świadcząca usługi w zakresie kompleksowej obsługi projektów inwestycyjnych. Oferta spółki obejmuje obsługę przedsięwzięć od etapu pozyskania gruntu poprzez projektowanie koncepcyjne i architektoniczne oraz wynajem powierzchni w przyszłym obiekcie handlowym. Zarządzanie i nadzór nad inwestycją, marketing i PR parku handlowego. Resco odpowiada również za weryfikację lokalizacji pod kątem wykonalności i rozwoju projektu.

W planach spółki jest dalszy rozwój działu zarządzania nieruchomościami oraz działu budowlanego. Ten ostatni ma powstać poprzez prowadzoną obecnie akwizycję funkcjonującej spółki budowlanej posiadajacej bardzo silny dział przygotowania i realizacji inwestycji.