Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 5,89 mln zł, podczas gdy w analogicznym okresie minionego roku było to 9,3 mln zł. W ujęciu jednostkowym, w trzech pierwszych miesiącach br., spółka miała 3,07 mln zł zysku netto wobec 8 mln zł zysku rok wcześniej.

„Za I kwartał bieżącego roku w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego zauważalny jest spadek zysku z działalności operacyjnej oraz zysku netto przy jednoczesnym nieznacznym wzroście przychodów. Wynika to z faktu, że I kwartał roku poprzedniego był okresem, w którym miało miejsce zakończenie dwóch dużych kontraktów o łącznej wartości ponad 60 mln zł” – czytamy w raporcie firmy.

Spółka poinformowała także o bieżących inwestycjach oraz planach deweloperskich na przyszłość. Obecnie Grupa PA Nova jest w trakcie realizacji następujących obiektów deweloperskich na własny rachunek: galeria handlowa w Kędzierzynie-Koźlu (ponad 22 tys. mkw. powierzchni najmu, przewidywany termin otwarcia obiektu – III kwartał 2012 r.), park handlowy w Stalowej Woli (około 2,5 tys. mkw. powierzchni najmu, przewidywany termin otwarcia – III kwartał 2011 r., galeria handlowa w Gorlicach (około 12 tys. mkw. powierzchni najmu, przewidywany termin otwarcia – II kwartał 2012 r.), galeria handlowa w Kluczborku (około 10 tys. mkw. powierzchni najmu, przewidywany termin otwarcia – III kwartał 2012 r.). Spółka przygotowuje się również do realizacji inwestycji w Zamościu (około 13 tys. mkw. powierzchni najmu). Ponadto firma wspólnie ze spółką GC Investment SA przymierza się do budowy galerii handlowej w Jaworznie. Przewidywana powierzchnia najmu kształtuje się na poziomie 35 tys. mkw., a planowany termin otwarcia obiektu to rok 2013 rok.