Obiekt będzie miał 3,1 tys. mkw. powierzchni użytkowej

Powierzchnia użytkowa powstającego obiektu wynosi ponad 3,1 tys. mkw. Budynek będzie miał trzy kondygnacje, na których znajdzie się miejsce dla 20 sklepów o zróżnicowanej powierzchni. Na pierwszym piętrze do wynajęcia jest ponad 579 mkw. Lokale mają metraż od 16 do 312 mkw. Drugie piętro jest przeznaczone dla pięciu sklepów – od 34 mkw. do 95 mkw. Trzecia kondygnacja pomieści salę konsumencką oraz 11 lokali handlowo-usługowych o powierzchni od 23 mkw. do 73 mkw. Na tym poziomie przewidziane jest także powstanie dużej restauracji z tarasem.

Firma realizująca inwestycję nie prowadzi wynajmu powierzchni handlowej, ale jej sprzedaż. – Obecnie trwają wstępne rezerwacje lokali. Ich sprzedaż rozpocznie się na przełomie czerwca-lipca br. – powiedziała w rozmowie z portalem Retailnet.pl Agnieszka Ciupak, przedstawiciel spółki Galeria Nova. Na stronie internetowej projektu czytamy, że na tym etapie realizacji istnieje możliwość dowolnej modułowej konfiguracji lokali.

Galeria Nova w Puławach powstanie u zbiegu ulic Fieldorfa Nila i Zielonej – w ścisłym centrum miasta, przy trasie Puławy-Kazimierz Dolny. Galeria Nova jest budowana na skarpie, co umożliwi bezpośredni dostęp do sklepów z dwóch niezależnych wejść. Wykonawcą projektu jest firma Pin-Bud. Deweloper obiektu – spółka Galeria Nova – jest także jego inwestorem, a w przyszłości również zarządcą.