W marcu inwestor centrum otrzymał prawomocne pozwolenie na budowę i rozbudowę obiektu. Prace rozpoczną się już w drugim kwartale tego roku. Ruszyła także komercjalizacja. – Naszym celem jest zaproponowanie mieszkańcom Dębicy jak najlepszej oferty handlowej. Wielkość oraz potencjał Dębicy stwarzają doskonałe możliwości dla rozwoju nowoczesnego obiektu handlowego, jakim będzie Galeria Raj – mówi Joanna Bujak, specjalista ds. najmu w IVS Grupa Sp. z o.o., prowadząca wynajem powierzchni handlowych w galerii.

Obiekt jest obecny na dębickim rynku od ponad 11 lat – było to pierwsze centrum handlowe w mieście. Do dziś skupia przedstawicieli polskich i międzynarodowych sieci handlowych oraz firm usługowych.
Inwestorzy, dostrzegając szanse rozwoju projektu, podjęli decyzje o rozbudowie galerii. Przy okazji centrum zostanie poddane kompleksowej zmianie wizerunku.

Po przebudowie Galeria Raj powiększy swoją powierzchnię handlową do 21 tys. mkw. oraz stworzy 700 bezpłatnych miejsc parkingowych. Rozbudowana zostanie także cała infrastruktura obiektu (chodniki, drogi i strefy dostaw). Budynek nadal pozostanie parterowy.

Projekt inwestycji został przygotowany przez firmę NC Architekci z Krakowa. Generalnym wykonawcą galerii została firma BATI-INVEST z Gdańska.