Empik wynajął w Europie Centralnej lokal o powierzchni 470 mkw. To jedna z największych w Polsce firm zajmujących się dystrybucją prasy, sprzedażą książek i płyt, programów oraz gier komputerowych. Empik posiada w Polsce ponad 150 salonów multimedialnych. Marka obecna na rynku od 60 lat.

Smyk jest polską siecią oferującą szeroki wybór zabawek, odzieży, obuwia i innych akcesoriów zarówno dla dzieci, jak i kobiet w ciąży. Oprócz marek takich jak Fisher Price, Tiny Love, Barbie, Lego i Baby Born, Smyk oferuje własne produkty: ubrania Cool Clubi, zabawki Smiki.

Pierwszy Smyk został otwarty w Warszawie w 1952 roku. W 2006 rozpoczęła się międzynarodowa ekspansja marki w Niemczech i na Ukrainie. Od 2009 roku sieć obecna jest również na rynku rumuńskim.

Smyk Megastore w Europie Centralnej zajmie lokal o powierzchni ponad 2,3 tys. mkw. Do tej pory do grona najemców galerii dołączyli m.in.: Tesco (Extra), Castorama, MediaExpert, Reserved, Rossmann, Kakadu, Super-Pharm, H&M, KappAhl, Solar i RTV Euro AGD.

Za wynajem powierzchni odpowiedzialny jest zespół Helical we współpracy z firmą King Sturge i Colliers International.

Europa Centralna jest największym projektem firmy Helical Poland, łączącym ideę galerii i parku handlowego. Centrum zostanie zlokalizowane tuż przy skrzyżowaniu autostrad A1/A4 koło Gliwic. Pierwszy etap inwestycji to 67 tys. mkw. powierzchni handlowej netto.