Pierwsza z działek znajduje się przy ul. Walczaka i ma powierzchnię ponad 88,2 tys. mkw. Cena wywoławcza to 15,5 mln zł. Druga nieruchomość położona również przy ul. Walczaka to teren o powierzchni 98,1 tys. mkw. Miasto wynceniło go na 17,2 mln zł. Kolejny grunt – przy ul. Silwanowskiej – jest najmniejszy i ma 52,1 tys. mkw. Cena wywoławcza tej działki to 8,5 mln zł.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego nieruchomości są przeznaczone na cele usług komercyjnych, w tym duże obiekty handlowe. Tereny wystawione na sprzedaż są niezabudowane. Przez działki przy ul. Walczaka przebiega linia energetyczna, a także przyłącza gazowe i telekomunikacyjne, przewidziane do przebudowy lub likwidacji na koszt nabywcy. Grunt przy ul. Silwanowskiej posiada sieć energetyczną.

Trzeci przetarg odbędzie się 9 czerwca 2011 roku o godz. 10.00 w siedzibie Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. przy ul. Sikorskiego 3–4.

Według badań firmy DTZ, Gorzów Wielkopolski należy do miast charakteryzujących się niskim nasyceniem, a relatywnie wysoką siłą nabywczą. To może wkrótce zmienić się za sprawą nowych inwestycji komercyjnych realizowanych w mieście. W trakcie budowy jest bowiem galeria Nova Park (Caelum Development). W kwietniu ruszyła także budowa centrum Zielona Przystań (Elektra Plus). W Gorzowie Wielkopolskim działają już m.in. Galeria Echo, Galeria Askana, Galeria Piast.