CH Karolinka to największe centrum w regionie opolskim. – Chcemy, by było również najlepszym. Staramy się stale zaskakiwać naszych klientów ofertą i uważnie śledzić zmieniające się trendy. Dlatego cieszymy się, że to właśnie w naszym centrum otworzy się pierwszy sklep TK Maxx na Opolszczyźnie – powiedział Karol Bartos, Vice President – Asset and Development Management, MGPA.

W tym roku sklepy TK Maxx pojawiły się w Radomiu, Szczecinie, Bydgoszczy, Częstochowie. Natomiast już 28 maja TK Maxx zostanie otwarty w CH Bonarka w Krakowie, a 1 czerwca w zabrzańskim M1.

Jak zapowiada Agata Muszyńska, dyrektor marketingu TJX Poland (właściciela brandu), kolejne otwarcia planowane są na drugą połowę 2011 roku i jest to ciąg dalszy realizacji planu ekspansji, jaki był zaplanowany na ten rok. – Mamy nadzieję, że uda nam się dotrzeć z marką TK Maxx do największych polskich miast – mówi.

Międzynarodowa sieć TK Maxx obejmuje ponad 2500 sklepów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie oraz ponad 250 sklepów w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Niemczech. W Polsce do tej pory otwarte zostały sklepy, m.in. w Warszawie, Łodzi i Wrocławiu.

Firma działa  w oparciu o strategię „off-price” – prowadzi sprzedaż produktów w obniżonej cenie – od około 60 proc. pierwotnej wartości.