Jak co roku, Centrum Handlowo-Rozrywkowe Ruda Śląska Plaza przyłącza się do działań Fundacji „Szczęśliwe Macierzyństwo” prowadzonej przez znaną dziennikarkę i prezenterkę telewizyjną Odetę Moro-Figurską. W ramach akcji prowadzone są bezpłatne konsultacje medyczne dla przyszłych mam.

Od 10:00 do 18:00 w Ruda Śląska Plaza przyszłe mamy będą mogły bezpłatnie skorzystać z badania USG 2D i 4D. Na badania będzie można zapisać się w dniu imprezy – wykonywane będą one przez cały dzień przez wykwalifikowanych lekarzy położników, współpracujących z Fundacją „Szczęśliwe Macierzyństwo”.

To jednak nie wszystko, co przygotowali organizatorzy. Młodzi rodzice w tym dniu będą mogli również skorzystać z doświadczenia zaproszonych ekspertów. W przygotowanych punktach konsultacyjnych porad mają udzielać m.in.: położna, konsultant laktacyjny, dietetyk, a także instruktor szkoły rodzenia. Wszystkim chętnym zostanie wykonany również pomiar tętniczego ciśnienia krwi.

W trakcie akcji przewidziane są również liczne prezentacje, jak pokaz noszenia dzieci w chuście, fitness dla kobiet w ciąży, instruktaż „bezstresowej kąpieli” i masażu niemowląt oraz pierwsza pomoc dla niemowlęcia.