Marks&Spencer to brytyjska sieć sklepów z ponad 125 letnią historią, oferująca ubrania, bieliznę, produkty wyposażenia wnętrz, kosmetyki. W salonach Marks&Spencer z powodzeniem funkcjonują także działy spożywcze, w których sprzedawane są głównie słodycze (czekolady, cukierki, ciastka) oraz dział win. W nowo otwartym salonie klienci będą mogli zakupić odzież dla kobiet, mężczyzn, bieliznę oraz kosmetyki.

Sklep tej marki otworzy się w galerii, która zadebiutuje na mapie handlowej Zamościa 14 maja. Galeria Twierdza to 31,5 tys. mkw. powierzchni, na której będzie funkcjonować około 80 sieciowych marek. Centrum to obiekt jednopoziomowy – wynika to przede wszystkim z preferencji najemców, którzy wolą mieć sklepy na parterze. W obiekcie będzie dostępny parking na 850 miejsc.

Inwestorem centrum jest firma Rank Progress, która jest także właścicielem centrów handlowych: Galerii Piastów w Legnicy, regionalnego centrum handlowego w Kłodzku – Galerii Twierdza Kłodzko i Pasażu Grodzkiego w Jeleniej Górze. Obecnie legnicka spółka kończy budowę Galerii Twierdza w Zamościu, Galerii Świdnickiej w Świdnicy oraz Galerii Tęcza w Kaliszu. Wkrótce rozpocznie realizację regionalnego centrum w Krośnie.