Spółka Ruch podpisała umowę najmu na lokal o powierzchni około 40 mkw. Oferta sklepu będzie obejmować prasę, a także towary codziennego użytku, m.in. wyroby tytoniowe, bilety komunikacji miejskiej, karty telefoniczne, artykuły chemiczne, spożywcze, leki bez recepty oraz usługi elektronicznych doładowań kart GSM, karty miejskie i karty parkingowe. Na terenie Polski firma stworzyła już sieć ponad 7600 punktów sprzedaży detalicznej – rozwija się od 1918 roku.

W Europie Centralnej znajdzie się również miejsce dla mniejszych firm, rozpoznawalnych jedynie na rynkach lokalnych, jak Silesia Jeans czy Loox Optyk.

Silesia Jeans to firma obecna w kraju od 1993 roku. „Pod jej szyldem działa 14 sklepów na Śląsku, jeden we Wrocławiu, Poznaniu i Sopocie. Oferta obejmuje marki, takie jak Wrangler, Levi’s, Lee, Big Star, Funk&Soul or LTB. Umowa najmu została podpisana na lokal o powierzchni ponad 250 mkw.” – czytamy w komunikacie Helicala.

Natomiast Loox Galeria Optyki w gliwickim centrum zajmie powierzchnię ponad 110 mkw. Klienci w nowym salonie będą mogli zakupić okulary światowych marek, soczewki kontaktowe i akcesoria optyczne.

Sklepy rozpoczną działalność w przyszłym roku, wraz z otwarciem Europy Centralnej. Prace przygotowawcze na terenie inwestycyjnym i połączenia drogowe są aktualnie na etapie ukończenia. Generalny wykonawca projektu zostanie wkrótce wybrany.