Salon ma powierzchnię 103 mkw. i znajduje się w pobliżu głównego wejścia do galerii handlowej, naprzeciwko sklepu Triumph. Jest to pierwszy salon monobrandowy pod logo Lancerto na Podkarpaciu. Następny zostanie otwarty w przyszłym roku w City Center Rzeszów. – Umowa jest już podpisana – powiedział portalowi Retailnet.pl Tomasz Ciąpała, wiceprezes firmy.

Od początku roku firma Lancerto uruchomiła pięć nowych salonów: w Galerii Wisła w Płocku, M1 Kraków, M1 Czeladź, M1 Zabrze oraz w Galerii Sanowa.

Spółka Lancerto powstała w 2007 roku. Jednym z jej właścicieli są Zakłady Odzieżowe VIPO z Łańcuta, które szyją garnitury dla międzynarodowych firm odzieżwych i domów mody. Cała grupa zatrudnia blisko 300 osób, z czego 200 pracowników to krawcy z Łańcuta.

Strategia Lancerto zakłada stworzenie własnej sieci sprzedaży detalicznej, skupionej w 19 największych miastach Polski. Aktualnie działa 20 sklepów.

Lancerto reklamuje się jako nowoczesna polska marka klasycznej mody męskiej. Specjalizuje się w tworzeniu własnej kolekcji garniturów, projektowanych przez młodych europejskich projektantów. W salonach marki klienci mogą liczyć na doradztwo przy wyborze garniturów i dodatków. Sklepy oferują pełen asortyment mody męskiej: garnitury, smokingi, marynarki, spodnie, buty, kurtki, swetry, paski, spinki, szale, parasole, akcesoria ślubne (kamizelki i muszniki).