W tym miesiącu firma otrzyma kredyt na wykończenie obiektu

New Look wynajął 720 mkw., Cubus będzie dysponował powierzchnią 820 mkw., a salon RTV Euro AGD zajmie powierzchnię 1450 mkw. Ponadto w centrum swoje sklepy otworzą także: Benetton, Pandora, Lavard, Via Roma, Gino Rossi, Vision Express, Coffee Heaven, Greenpoint, Sizzer, Duka, 4F, Gatta.

– Bardzo ważny jest dla nas fakt, że aktualnie mamy podpisane już ponad 70 proc. umów a otwarcie naszego obiektu planowane jest na jesień 2012 roku. Wyniki naszej pracy przy komercjalizacji pozwalają na przeprowadzenie ostatniego etapu wynajmu powierzchni w sposób bardzo przemyślany. Aktualnie mamy sporo ofert na pozostałe wolne lokale, ale starannie dobieramy mix najemców i liczymy, że przełoży się to na końcowy efekt – powiedział Daniel Słuchocki, wiceprezes ds. komercjalizacji i administracji Star Europa, dewelopera City Center.

Firma zapewnia także, że budowa galerii jest realizowana zgodnie z planem, a termin otwarcia jest aktualny i niezagrożony. Deweloper posiada własne środki finansowe na realizację stanu surowego City Center. – Kredyt bankowy na wykończenie inwestycji jest na etapie finalnym. Umowa będzie podpisana jeszcze w tym miesiącu – dodaje Daniel Słuchocki.

Budynek City Center Rzeszów powstaje w ścisłym centrum miasta na 3-hektarowej działce. Będzie miał 135 tys. mkw. powierzchni i 45 metrów wysokości. Część handlowa budynku zajmie trzy najniższe kondygnacje, gdzie pojawi się ponad 200 sklepów i punktów usługowych. Nad częścią handlową powstaną dwa poziomy parkingów na 1,2 tys. aut. Dodatkowo w ramach przedsięwzięcia w budynku będą funkcjonować: hotel ze 130 pokojami w standardzie trzech gwiazdek, centrum konferencyjne, powierzchnie biurowe klasy A, klub fitness, klatki do squasha, spa oraz kino Helios.