Łacina jest jednym z realizowanych projektów firmy

W Polsce spółka Apsys realizuje obecnie centrum handlowe Łacina w Poznaniu. Aktualnie jest na etapie wyboru architekta. – Prowadzimy przetarg na międzynarodową firmę architektoniczną dla CH Łacina i pracujemy nad dokumentacją niezbędną do otrzymania pozwolenia na budowę – powiedział Maciej Wróblewski, wiceprezes Apsys Polska. W centrum od dłuższego czasu trwa także proces komercjalizacyjny. – Zainteresowanie najemców tym obiektem jest bardzo duże. Obecnie mamy podpisane umowy najmy na 65 proc. planowanej powierzchni handlowo-użytkowej, która wyniesie 95 tys. mkw. – dodaje Wróblewski.

Budowa obiektu rozpocznie się w przyszłym roku. Z kolei oddanie galerii do użytku ma nastąpić w 2014.

Firma prowadzi także działania deweloperskie we Wrocławiu. Planowany obiekt handlowy będzie częścią wielkiego kompleksu, który połączy część handlową z powierzchnią mieszkaniową oraz biurową. Aktualnie trwa proces związany z regulacjami prawnymi działek, które Apsys zabezpieczył pod inwestycję.

W planach spółki jest również budowa galerii handlowej w Warszawie, ale firma na razie nie udziela szczegółowych informacji. – Jest jeszcze za wcześnie, aby mówić szerzej o tym projekcie – powiedział wiceprezes Apsys Polska.

Deweloper zamierza także rozpocząć realizację retail parków w miejscowościach poniżej 60 tys. mieszkańców.

Po oddaniu do użytku centrum handlowego Łacina, Apsys planuje budowę jednego nowego projektu rocznie. Maciej Wróblewski poinformował, że firma posiada grunty pod budowę kolejnych czterech obiektów.