W centrum Turawa Park Smyk zajmie powierzchnię 1050 mkw. Salon zaproponuje klientom szerszą gamę wózków i fotelików samochodowych w porównaniu ze standardowymi salonami tej firmy.

Smyk jest polską siecią oferującą akcesoria dla dzieci, zabawki, odzież, obuwie. Oprócz marek takich jak: Fisher Price, Tiny Love, Barbie, Lego i Baby Born, Smyk oferuje marki własne: ubrania Cool Club i zabawki Smiki. Pierwszy Smyk został otwarty w Warszawie w 1952 roku. W 2006 roku rozpoczęła się międzynarodowa ekspansja marki w Niemczech i na Ukrainie. Od 2009 roku Smyk obecny jest również na rynku rumuńskim.

Na zmianę swojego lokalu w galerii zdecydowała się sieć CCC, która podwoiła powierzchnię sklepu. Salon tej obuwniczej marki zajmie teraz 450 mkw. 

Centrum handlowe o powierzchni około 40 tys. mkw. zlokalizowane jest na terenie gminy Turawa, tuż obok północnej obwodnicy Opola. Na terenie obiektu znajduje się około 80 sklepów, restauracji oraz punktów usługowych. Kluczowi najemcy Turawa Park to m.in.: Carrefour, Praktiker, Super-Pharm, Rossmann, Sephora, Deichmann, Empik, KFC, City Sport, Apart and Takko Fasion.

Leasingiem zajmuje się zespół Helical Poland, który działa we współpracy z Colliers International i Mallson.
Projekt Turawa Park jest finansowany przez Standard Life Investements. Całkowita wartość inwestycji jest szacowana na około 75 mln euro.