Generalnym wykonawcą obiektu jest firma SPS Construction z Kielc. Jej pracownicy weszli na plac budowy w marcu tego roku. W tej chwili wykonano już większość stóp fundamentowych. Skonstruowano też kielichy żelbetowe do montażu słupów, które będą elementem konstrukcji budynku oraz ukończono układanie instalacji kanalizacyjnej . W część obiektu wykonano zasyp i zagęszczanie gruntu pod posadzki. 

Zadowolenia z przebiegu budowy nie ukrywa Wojciech Wojciechowski, dyrektor ds. realizacji w Parkridge Retail Development. Zapewnia on, że inwestycja zostanie ukończona na czas.

Aktualny poziom komercjalizacji Focus Park Włocławek wynosi 72 procent Umowy najmu podpisały już m.in. sieci Media Expert, Rossmann, Deichmann, CCC, Takko, Centrum Chińskie (artykuły tekstylne). Rozmowy z przedstawicielami kolejnych potencjalnych najemców są już w toku.

Obiekt będzie liczył 6,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni całkowitej w tym 6,2 tys. mkw. powierzchni najmu GLA. Zaplanowano przy nim parking na 310 aut. Powstanie na działce o powierzchni dwóch hektarów u zbiegu ulic Komunalnej i Witosa, przy drodze krajowej nr 1 (Łódź-Gdańsk).

Realizacja projektu finansowana jest z kredytu udzielonego przez BZ WBK.