Pod koniec I kwartału 2011 roku firma Pradera kupiła trzy zarządzane przez Apsys Polska galerie handlowe: CH Tulipan w Łodzi, CH Kometa w Toruniu i CH Sosnowiec. Firma Apsys nie wyklucza, że tak jak w przypadku innego obiektu z portfolio Pradery – Pasażu Łódzkiego – rozbudowane mogą być kolejne centra. – Patrząc na działania Pradery w Pasażu Łódzkim możemy oczekiwać zmian rewitalizacyjnych i przebudowy również CH Tulipan, CH Kometa oraz CH Sosnowiec – powiedziała portalowi Retailnet.pl Justyna Kur, dyrektor ds. zarządzania nieruchomościami Apsys Polska.

Firma, która oprócz działalności deweloperskiej zajmuje się także asset managementem, wprowadza zmiany również do innych obiektów, którymi zarządza. – Od ubiegłego roku, pracujemy nad repozycjonowaniem Domu Mody Drukarnia w Bydgoszczy. Naszym celem w tym przypadku jest polepszenie doboru najemców poprzez wprowadzenie silnych i uznanych na rynku marek oraz wzrost obrotów, jak również liczby klientów tej galerii handlowej – dodaje Justyna Kur.

Obecnie Apsys Polska zarządza 14 obiektami handlowymi o łącznej powierzchni ponad 600 tys. mkw. w 11 miastach. Rocznie spółka realizuje na polskim rynku budżety eksploatacyjne na poziomie 120 mln zł rocznie.

Grupa Apsys to międzynarodowy operator i zarządca nieruchomości handlowych specjalizujący się w rozwoju centrów handlowych w Polsce, Francji i Rosji. Flagowym projektem firmy jest centrum handlowe Manufaktura w Łodzi.