Spółka Cinema City Poland, podmiot zależny od Cinema City International N.V., podpisała z firmą Gala SA umowę na wynajem 4,5-5 tys. mkw. w galerii Gala w Lublinie. Otwarcie multipleksu w CH Gala jest planowane na IV kwartał 2015 roku. Umowa została zawarta na 10 lat z możliwością trzykrotnego przedłużenia okresu najmu o kolejne pięć lat.

Plany wprowadzenia operatora kinowego do centrum są związane z zapowiedziami rozbudowy obiektu. Właściciel centrum, Gala SA, zamierza zwiększyć liczbę sklepów oraz poszerzyć asortyment oferowany klientom. Obecnie bowiem Gala „Dom i Wnętrze” to branżowe centrum handlowe proponujące artykuły wyposażenia wnętrz oraz usługi z zakresu doradztwa technicznego i doboru materiałów budowlanych. Zmiany pozwolą właścicielowi stworzyć ponadregionalne centrum handlowe.

Spółka Cinema City ma podpisane umowy dzierżawy dla kolejnych pięciu multipleksów z około 60 ekranami w: Toruniu, Kielcach, Łódzi, Gdańsku i Lublinie. Kino w Toruniu firma planuje otworzyć w tym roku. Polska jest obecnie największym rynkiem działalności operatora. Firma posiada tutaj 46 proc. wszystkich ekranów.

Cinema City International prowadzi 94 multipleksy z 887 ekranami w siedmiu krajach: Polsce, Czechach, Rumunii, Bułgarii, Słowacji, na Węgrzech i w Izraelu.