Postęp na placu budowy jest już widoczny

– Prace związane z fundamentowaniem (stopy, ławy), podposadzkówką w obrębie budynku oraz podwaliny, ściany osłonowe pierwszej kondygnacji – zostały praktycznie wykonane – powiedział przedstawiciel wykonawcy generalnego. W związku z tym termin otwarcia obiektu, w kwietniu 2012 roku, nie ulega zmianie.

Centrum handlowe Dekada w Żyrardowie (dawniej Blue Center) powstaje w centrum miasta. Powierzchnia całkowita obiektu wynosi około 5,5 tys. mkw., w tym powierzchnia najmu GLA to 3,8 tys. mkw. Znajdzie się na niej około 25 sklepów, lokali gastronomicznych i punktów usługowych. Do grona najemców żyrardowskiej Dekady należą już m.in. supermarket Polomarket, CCC, Tabak oraz Apteka pod Różą i market elektroniczny RTV Euro AGD.

Inwestorem jest spółka Żyrardów Investment założona w 2007 roku. Za wynajem powierzchni handlowej odpowiada BOIG Property Consulting. Dekada w Żyrardowie została zaprojektowana przez pracownię architektoniczną Vide Studio Wojciech Kurzak z Krakowa.

BOIG Property Consulting oprócz obiektu w Żyrardowie odpowiada także za wynajem powierzchni w trzech innych centrach Dekada: w Myślenicach, Skierniewicach i Sieradzu.