– Postanowiliśmy skorzystać z możliwości wyłączenia Alfa Asset Management ze struktur Parkridge Holdings i stać się w pełni niezależną firmą. Stwarza to nam szerokie możliwości działania i rozwijania Alfy jako samodzielnego podmiotu. Spółka jest teraz własnością prywatną, zatem będziemy mogli oferować nasze usługi także innym deweloperom czy właścicielom nieruchomości komercyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem: centrów handlowych, obiektów biurowych oraz kompleksów logistyczno-biurowych – mówi Jerzy Walczak, dyrektor zarządzający Alfa Asset Management Sp. z o.o.

Alfa Asset Management nadal zarządza galeriami handlowymi Focus Mall w Rybniku, Bydgoszczy, Zielonej Górze i Piotrkowie Trybunalskim, a także Focus Park w Świdnicy i Blue Park w Przemyślu oraz centrum biurowo-logistycznym PBC w Łodzi. Do grona klientów spółki należą: Parkridge Holdings i Prologis, Aviva Investors, ING RE, 4 Development. Firma współpracowała również z największymi centrami handlowymi Warszawy: Złote Tarasy i Blue City.

Spółka oferuje usługi w zakresie asset i property management, wynajmu i rekomercjalizacji obiektów, zarządzania finansami spółek i nieruchomości, audytu technicznego budynków, marketingu, reklamy i PR nieruchomości.