Galeria Aura w Hajnówce powstanie przy skrzyżowaniu ulic: 3 maja i Warszawskiej. Powierzchnia całkowita obiektu to około 2,9 tys. mkw., z czego blisko 2,4 tys. mkw. będzie zajmować powierzchnia najmu. Przy centrum zaplanowano utworzenie 120 miejsc parkingowych. Projekt Galerii Aura wykonała „Pracownia Projektowania Architektury i Form Użytkowych Anna-Maria Lebiedzińska-Łuksza” z Hajnówki.

– Obecnie wynajęte jest 70 proc. powierzchni handlowej. Podpisaliśmy umowy z takimi firmami, jak: Tesco, Rossmann, Pepco oraz Boti. W ostatnim czasie do grona najemców dołączyli również: sklep z biżuterią Wisiorek oraz salon prasowy Kolporter. Trwają negocjacje kolejnych umów – powiedziała portalowi Retailnet.pl Anna Kusior, przedstawiciel firmy IVS Grupa.

Zakończenie inwestycji jest planowane na IV kwartał 2011 roku.

Inwestorem Galerii Aura w Hajnówce jest IVS Grupa, która swoją działalność rozpoczęła w 1997 roku. Firma zajmuje się realizacją oraz kompleksową obsługą inwestycji budowanych. Powierzchnie handlowe, którymi dysponuje, charakteryzują się przemyślaną i rozplanowaną przestrzenią, dostosowaną do potrzeb najemców. Aktualnie trwające projekty to rozbudowa Galerii Raj w Dębicy oraz budowa nowych obiektów w Kraśniku i Hajnówce.