Ponadto firma wprowadzi do obrotu do 7,4 mln akcji serii I z prywatnej oferty dla banków w ramach konwersji części zobowiązań kredytowych na walory spółki. Łącznie z obu emisji Sfinks może pozyskać nawet ponad 120 mln zł.

– W ciągu ostatnich dwóch lat zrobiliśmy bardzo dużo, żeby wyprowadzić spółkę na prostą i móc skoncentrować się na rozwoju i odbudowie silnej pozycji Sfinksa na rynku. Jesteśmy do tego przygotowani od strony operacyjnej i organizacyjnej. Przeprowadziliśmy restrukturyzację we wszystkich obszarach działalności spółki, a jej efekty zaczynają być widoczne w osiąganych przez nas wynikach. Naszym celem jest obecnie oddłużenie spółki i realizacja strategii rozwoju, której istotnym elementem jest rozbudowa sieci. Środki pozyskane dzięki emisjom będą przeznaczone na realizację obu tych założeń – powiedział Jacek Woźniewicz, wiceprezes zarządu Sfinks Polska SA.

Cena emisyjna akcji serii I w ramach prywatnej oferty dla banku ING Bank Śląski SA i PKO BP SA wynosi 5,65 zł za jeden walor. W takiej samej cenie oferowane będą dotychczasowym akcjonariuszom spółki akcje serii J z prawem poboru w emisji publicznej. W ramach oferty z prawem poboru jedną akcję Sfinksa będzie można nabyć za jedno prawo poboru. Dzień prawa poboru ustalono na 26 maja. Oferującym jest Trigon Dom Maklerski.