Prace przy rozbudowie postępują sprawnie

Otwarcie CH Jantar mogłoby nastąpić nawet kilka miesięcy wcześniej. Na uruchomienie centrum w przyspieszonym terminie nalegają najemcy: Inditex Group, New Yorker oraz Tally Weijl. Ponadto na decyzję dewelopera może mieć wpływ bezproblemowa realizacja rozbudowy obiektu. Obecnie galeria jest skomercjalizowane w 90 proc.

Centrum handlowe Jantar w Słupsku zostało zakupione w grudniu ub. roku przez Fundusz European Property Investors Special Opportunities, L.P., zarządzany przez AEW Europe oraz Tristan Capital Partners.

Łączna powierzchnia galerii wynosi obecnie ponad 22 tys. mkw. Zostanie ona rozbudowana do prawie 46 tys. mkw. i będzie jednym z największych centrów handlowych na Pomorzu. W rozbudowywanej części Jantara dołączą do nich m.in.: Multikino, MK-Bowling, Zara, Stradivarius, Bershka, Pull&Bear, Reserved, Cropp, Jeans Club, Tally Weijl, Digisport, Cubus i New Yorker.

Mayland Real Estate realizuje proces deweloperski i będzie odpowiedzialny za bieżące zarządzanie nieruchomością. Firma istnieje od 2006 roku, w 2008 oddała do użytku trzy nowoczesne centra handlowe: Karolinkę w Opolu, Pogorię w Dąbrowie oraz pierwszą część Jantara w Słupsku. W planach ma kolejne projekty: CH Wzgórze w Gdyni, Serenada w Krakowie oraz Aleja Słońca w Szczecinie.