Drogeria w Zgierzu zajmie powierzchnię 300 mkw., lokal we Wrocławiu – 388 mkw. Sklep w  Markach będzie miał 492 mkw., a w Międzyrzeczu – 318 mkw.

Na początku miesiąca sieć otworzyła placówkę w Warszawie (o powierzchni 270 mkw.), w Lesznie (380 mkw.) oraz w Wysokiem Mazowieckiem (o powierzchni 350 mkw.). W ten sposób, tylko w maju, Rossmannowi przybyło siedem kolejnych placówek. Przedstawiciele spólki zapowiadają kolejne otwarcia. Firma chce uruchomić 100 nowych drogerii. Do końca roku Rossmann ma mieć łącznie 600 sklepów.

W związku z planowanym rozwojem Rossmann poszukuje lokali handlowych do wynajęcia. Mają to być, przede wszystkim, obiekty w centralnych punktach miast i osiedli mieszkaniowych. Sieć zainteresowana jest także lokalizacjami w dużych aglomeracjach, jak i mniejszych miejscowościach. Mają to być obiekty o powierzchni od 300 do 600 mkw.

Rossmann to największa sieć drogeryjna w Polsce. Swój pierwszy lokal otworzyła w Łodzi w 1993 roku. Po 17 latach działalności firma ma w Polsce około 520 sklepów w ponad 230 miastach i zatrudnia przeszło 7600 pracowników. Rossmann jest częścią niemieckiej grupy Rossmann Gmbh, która posiada swoje sklepy w Niemczech, Polsce, Czechach, Albanii, Turcji oraz na Węgrzech. To jedna z największych sieci kosmeteryjnych w Europie.